SERWIS INFORMACYJNY

Czyli co w remizie piszczy...

Bieżące informacje

Dobiegają końca prace nad uruchomieniem sanitariatów w części socjalnej remizy.

Do pełnej funkcjonalności budynku remizy pozostały jeszcze prace wykończeniowe w części socjalnej oraz doposażenie w sali głównej w brakujące meble. Już dziś można określić, że budynek dzięki naszej pracy spełnia warunki obiektu użyteczności publicznej.

Zrealizowane projekty

Głównym zadaniem naszej jednostki po rewitalizacji działalności był remont generalny budynku remizy po 12 letniej przerwie związanej z zawieszeniem działalności w latach 70-tych.

Dzięki własnej inicjatywie wymieniliśmy pokrycie dachowe na całym budynku, wymieniliśmy stolarkę otworową, wyremontowaliśmy instalację elektryczną, przewody kominowe w części socjalnej, instalację wodną i kanalizacyjną. Sala główna ma wymieniony nowy sufit z oświetleniem, wyremontowane podłogi oraz nowe malowanie ścian. Zadbaliśmy również o otoczenie budynku. Plac przed remizą został zniwelowany i posiana nowa trawa. Teren został ogrodzony, a w częsci działki posadzone thuje.

Dla potomnych i historii

Po 70 latach od tragicznych wydarzeń stycznia 1944 toku naszym staraniem z pomocą mieszkańców wsi odsłoniliśmy tablicę pamiątkową ku czci pomordowanych mieszkańców Łazowa 7 stycznia 1944 roku.

Obelisk kamienny wzniesiony w 1933 roku przez naszych dziadków z tablicą ku czci poległym za niepodległość 1918 roku został uporządkowany, kamienna tablica odświerzona a otoczenie samego pomnika pozyskało nowe ogrodzenie. Każdego roku w dniu 11-go listopada i 7 stycznia, odbywają się tradycyjne apele z zapaleniem symbolicznego znicza dla upamiętnienia rocznic.

Zarząd OSP Łazów

icon          Andrzej Pierzchała
                              Prezes OSP Łazów


icon          Arkadiusz Warot
                              Naczelnik OSP Łazów


Pozostali członkowie Zarządu OSP

Sekretarz : Radosław Baryła

Kronikarz : Janusz Kapela

Gospodarz : Gabriela Fijołek